16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Audyt strony internetowej – czy jest dobrą inwestycją?

3 min read
Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych

Artykuł partnera.

Internet to coraz istotniejsza przestrzeń do rozwijania biznesu. Obecny stan zagrożenia epidemicznego w związku z koronawirusem  w sposób szczególny uświadamia nas jak ważna jest obecność firmy w sieci. Sama obecność to jednak nie wszystko – aby być łatwo odnalezionym przez klienta i  przekonać go do siebie, potrzebny jest szereg działań związanych z planowaniem strategii marketingowej, pozycjonowaniem strony, jej aktualizacją czy rozbudową. Audyt strony internetowej dostarczy Ci informacji, na podstawie których dobierzesz najbardziej optymalne narzędzia  i działania, które przyniosą realizację Twoich celów biznesowych i wzrost dochodów.

Audyt strony internetowej – korzyści

Nawet najlepsza agencja i duże nakłady finansowe przeznaczone na kampanię nie pomogą Ci zarobić więcej, jeśli działania marketingowe będą prowadzone na oślep. Tak jak odpowiedzialny lekarz dokładnie bada stan zdrowia i diagnozuje chorobę zanim dobierze sposób leczenia, tak i profesjonalny audyt strony internetowej pokaże Ci jakie działania należy podjąć, aby Twoja strona znalazła się w czołówce.

Audyt to przede wszystkim ogromna ilość informacji, na bazie których możesz świadomie zaplanować przyszłe działania optymalizacyjne a także poprawę obecnie funkcjonujących, różnych aspektów strony – od kwestii technicznych, związanych z kodem, przez treści zawarte w serwisie aż po grafikę i rozmieszczenie elementów na stronie.

Wytyczne dotyczące zawartości witryny i jej dostosowywania do działania przeglądarek stale się zmieniają, dlatego tak ważne jest aby przeprowadzać audyt regularnie – pozwoli on utrzymać wysoką pozycję Twojej strony w wyszukiwaniach. Przyczyni się też do odpowiedniego poziomu wskaźników efektywności realizacji celów Twojej strony ( np. kupno, sprzedaż, leady.) Audyt umożliwia bieżące usuwanie błędów a także wykrycie ataków na stronę.

Na czym polega audyt?

Audyt to kompleksowa analiza Twojej strony. Ważnym jego elementem jest sprawdzanie tytułów i opisów stron pod kątem optymalizacji – czy są one odpowiedniej długością i czy zawierają frazy kluczowe. Sprawdzane jest też  to, czy wyświetlają się w wynikach wyszukiwania w całości i czy opisują one adekwatnie zawartość danej podstrony.
Od strony technicznej audyt ukazuje wszystkie, nawet najdrobniejsze błędy w kodzie, które sprawiają, że strona traci użytkowników.
Profesjonalny audyt strony internetowej obejmuje także analizę zawartości strony – treści i grafiki – jest to szczególnie ważne pod kątem zbadania słów kluczowych (ich występowania oraz trafności) i zaplanowania działań marketingowych opartych o nie.

Prześledzenie ruchu na stronie pokaże w jaki sposób zachowują się Twoi potencjalni klienci odwiedzający witrynę – jak Cię odnaleźli, czego szukają, gdzie spędzają najwięcej czasu i co powoduje, że nie realizują celu. Dzięki pełnemu audytowi będziesz w stanie dostosować stronę do oczekiwań klientów – tak aby była ona przyjazna w odbiorze, intuicyjna w poruszaniu a przy tym dająca odwiedzającym właśnie to, po co przyszli.

Warto pamiętać, że na pozycję Twojej strony ma też wpływ linkowanie. Audyt dostarczy Ci wiedzy na temat ilości i jakości odnośników, które prowadzą do Twojej witryny. W ten sposób będziesz wiedział, które linki wpływają negatywnie na wizerunek witryny i trzeba się ich pozbyć a także podejmiesz świadomie działania w kierunku pozyskania wartościowych odnośników.

W dobie szerokiej dostępności wiedzy wiele osób próbuje samodzielnie wykonać audyt. Dobrze przeprowadzona analiza jest jednak czasochłonna i wymaga specjalistycznej wiedzy. Zamiast marnować swój czas na działania, które najpewniej nie odniosą maksymalnego możliwego efektu skup się na tym w czym jesteś ekspertem a my w tym czasie przygotujemy dla Ciebie  to, co robimy najlepiej – profesjonalny i kompleksowy audyt. Zoptymalizuj swoją stronę z Lookas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.