16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Analiza zmienności BTCUSD

2 min read
Bitcoin

Jak długo BTCUSD pozostanie w trendzie wzrostowym?

Trend wzrostowy na BTCUSD, który trwa od kilku tygodni, mógł zostać już zakończony, gdyż niedawno cena BTCUSD uderzyła w poziom 50% zniesienia Fibonacciego. Cena BTCUSD spadła o 2% w ciągu ostatnich 12 godzin, spadając znacznie poniżej psychologicznego poziomu 8 000 USD, ponieważ inwestorzy obawiają się nadchodzących sankcji podatkowych i aplikacji opartych na blockchain przyjmowanych przez tradycyjne instytucje finansowe.

Według danych giełdowych BTCUSD osiągnął najniższy poziom 7 775 USD w czasie ostatnich paru godzin, w porównaniu z dziennymi maksimami na 8 168 USD. Niewiadomo jednak, czy ten trend się utrzyma trwale, czy też jest to jedynie chwilowa tendencja rynkowa. Nie od dziś wiadomo, że rynki są zmienne a nawet bardzo zmienne, tak też jest oczywiście w przypadku BTCUSD. To co jednego dnia może wydawać się dużymi spadkami, następnego może zostać z łatwością odrobione z nawiązką, a rynek może zacząć podążać w kierunku nowych szczytów lub dołków. Trzeba tego typu zachowania brać pod uwagę, jeżeli zamierzamy rozpocząć inwestowanie na rynkach kryptowalut, lub jesteśmy zmuszeni do zakupu BTCUSD w określonej cenie celem na przykład dokonania jakiejś płatności przez internet lub też w inny, dowolny sposób jaki sobie wybraliśmy by tą płatność wykonać. Należy również pamiętać o tym, że trendy wzrostowe lub spadkowe mogą ciągnąć się nawet latami, nie są to więc trendy krótkoterminowe, ale długoterminowe i warto to mieć na uwadze: dzisiejsze spadki mogą być tylko loklanymi korektami i nie od razu oznaczać muszą  jakieś długoterminowe odwrócenie dominującego trendu rynkowego. Obecnie na rynku BTCUSD  długoterminowym trendem jest trend wzrostowy i wyszystko wskazuje na to, że spadki mają charakter lokalny i nie stanowią obecnie zagrożenia dla przetrzymywanych metodą HODL kryptowalut typu BItcoin czy innych.

W międzyczasie inne kryptowaluty również notują spadki — a wiele z nich nie miało dość siły w ciągu ostatnich tygodni, aby złagodzić wpływ spadków: Ethereum spadło o 6% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy Ripple spadło o około 4%, a Lisk spadł o 5%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.