16 lipca 2024

Blue-Bell – porady dla Ciebie!

Praktyczne porady do stworzenia swojego wymarzonego domu. Napisz do nas, a postaramy się pomóc.

Aktualna sytuacja frankowiczów

3 min read
Mężczyzna który ma kredyt we frankach trzyma w dłoni monety

Najnowsze wyroki frankowe pokazują, że obecnie jest duża szansa na odfrankowienie umowy kredytu. Jednak ta sytuacja nie będzie utrzymywać się stale. Dlaczego warto jest teraz skorzystać z nadarzającej się okazji?

Kredyt frankowy

W momencie kiedy kurs franka szwajcarskiego stał stabilnie i był bardzo korzystny wiele osób zdecydowało się na jego opcję. Niskie oprocentowanie oraz przyjazne warunki umowy przekonywały. Z czasem jednak okazało się, że ta decyzja przyniosła więcej strat niż było założone na początku.

Nie tylko sam kurs stał się niekorzystny, ale również koszty warunków umowy z bankami znacznie się podniosły ciągnąc za sobą dodatkowe koszty.

Odfrankowienie kredytu lub unieważnienie umowy frankowej jest możliwością na odzyskanie pieniędzy oraz nieobciążanie się majątkowe.

Unieważnienie umowy o kredyt we frankach powoduje zwrot poniesionych kosztów za odsetki lub prowizje. Dzięki tej decyzji frankowicz uwalniany jest również od dalszej spłaty kredytu. W przypadku odfrankowienia pożyczki, spłata trwa dalej, ale zostaje ustalona na właściwych warunkach.

Do nieważności umowy lub zmienienie jej warunków możemy doprowadzić za pomocą wyroku Sądu Okręgowego oraz dając rozpatrzyć sprawę pod Sąd Apelacyjny.

Prognozy kursu franka

Prognoza kursu franka pokazuje, że mimo tego iż spadł on obecnie do 4,8 złotego to przed nami jest umocnienie się waluty. Umocnienie się franka na giełdzie pociągnie za sobą większe raty dla kredytobiorców. Osoby mające kredyt hipoteczny w tej walucie mogą mocno odczuć to finansowo.

Oznacza to, że w tym momencie jest czas na staranie się o odfrankowienie kredytu lub nieważność umowy. Wyniki pokazujące najnowsze wyroki frankowe są bardzo obiecujące.

Należy pamiętać, że im szybciej przekażemy swoją sprawę do sądu, tym w krótszym czasie możemy otrzymać korzystny dla nas wyrok.

Najnowsze wyroki frankowe

Najnowsze wyroki frankowe pokazują, że obecna sytuacja wygranych w sprawach frankowych jest bardzo dobra. Ponad 90% apelacji w sprawie frankowiczów jest wygrywana. Wytoczone sprawy sądowe przeciwko bankom, które mają dać unieważnienie kredytu są bardzo możliwe o ile zostaną właściwie przeprowadzone.

Co ważne, wyrok sądu apelacyjnego odnośnie kredytów frankowych odbywa się na tych samych zasadach w całym kraju. Dzieje się to przez ujednolicenie orzecznictwa sądowego.

Wygrana oznacza wielkie zaoszczędzenie pieniędzy w stosunku do tego, ile wyniosła by całkowita spłata kredytu we frankach. Niekiedy jest to aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po pozytywnym orzecznictwie nadpłata musi zostać zwrócona. Podczas procesu, aż do określenia jego wyniku zostaje zawieszona spłata kredytu frankowego.

Pomoc frankowiczom

Jak już wcześniej było wspomniane, umowy kredytowe we frankach można unieważnić, jednak by proces skończył się zwycięstwem należy oprzeć go o właściwą argumentację.

Bez specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności sprawa może okazać się nie aż tak pewna, jak się zakładało na początku. Dlatego w celu domagania się sprawiedliwości powinno skorzystać się z profesjonalnej pomocy i doradztwa.

Warto jest wybrać taką kancelarię, która może przedstawić swoje aktualne wygrane. Każdy korzystny wyrok Sądu Okręgowego dla klienta jest potwierdzeniem umiejętności firmy.

W przypadku właściwego poprowadzenia procesu sprawa z frankami może się o wiele szybciej skończyć niż spłata kredytu i co najważniejsze, wszelkie pieniądze będące nadpłatą zostają zwrócone kredytobiorcy.

Decydując się na pomoc kancelarii warto sprawdzić wcześniej, która z nich oferuje pomoc adekwatną do naszej sprawy. Część z kancelarii nie zajmuje się kredytami poniżej określonej stawki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.