Rośliny na balkonie

Rośliny wieloletnie na balkony i tarasy

Obsadzenie tarasów nie musi być corocznie zmieniane. Ładne aranżacje można wykonać na tarasach i balkonach za pomocą roślin wieloletnich.

Ogrodzenie tarasu

Ogrodzenie tarasu to bardzo ważna rzecz. Warto wykorzystać do tego celu krzewy czy niskie drzewa. Idealnie nadają się do tego tuje jako zimozielony żywopłot. Dobrą opcją będą niskie odmiany do 1 m wysokości takie jak Thuja Aurea Nana czy Amber GLow.

Kwitnące rośliny w doniczkach

W doniczkach warto mieć stałe kwiatki, które mają tą przewagę, że rosną cały czas. Trzeba im poświęcić trochę czasu. Za to odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. Można tak sadzic w pojemnikach róże okrywowe. Równie korzystnie i interesujące są także róże na pniu.

Niskie rośliny na balkony i tarasy

Małe rośliny to jedne z najlepszych ozdób balkonu. Idealne na lata będą odpowiednie rośliny na dane miejsca.

Na słoneczne miejsca

To będzie lawenda, kolejnym z ładnych roślin to jest dzwonek dalmatyński. Ładnie będzie wyglądać jesienią kwitnące astry. Jak dodamy im do towarzystwa pomarańczową dynię, w ten sposób utworzymy piękny, jesienny zestaw.

Do półcienia

Jeśli przez część dnia nasz balkon jest w cieniu, możemy także mieć ładne i zgrane układy kwiatów. Pięknym kwiatkiem wiosennym będzie dąbrówka rozłogowa. Posadzona w pojemniku ślicznie się rozrasta. Warto zainwestować w odmianę o kolorowych liściach, po przekwitnięciu ozdobą są jej liście.

Nowocześnie

Do nowoczesnych założeń architektonicznych pasują niskie odmiany tui oraz innych zimozielonych iglaków, które nie osiągają zbyt dużych rozmiarów. Ciekawie wygląda też połączenie iglaków z drzewkami kolumnowymi. Szczególnie jesienią, kiedy pojawiają się na nich owoce.

Awangarda

Bardzo ładnie wyglądają nietypowe rośliny, które uda nam się zaadoptować na balkony czy tarasy. Najlepsze będą te o niezbyt głębokim systemie korzeniowym, jeśli sadzić je mamy do doniczek. Dobrym pomysłem będzie na przykład wsadzenie borówki amerykańskiej, która nie wymaga głębokich pojemników.

Na obsadzonym roślinami balkonie bardzo przyjemnie spędza się czas. Wydzielając różne substancje rośliny wpływają na nas. Odkażają powietrze, oczyszczają je z pyłów jak i nawilżają je. O wiele lepiej odpoczywa się wśród zieleni.

Artykuł pomógł napisać Internetowy Sklep Ogrodniczy PodkarpackieSady.pl.

Post Author: Marcela Milosz

1 thought on “Rośliny wieloletnie na balkony i tarasy

    Krzychu

    (29 kwietnia 2018 - 09:44)

    Roślinki jak najbardziej oki. Dużo milej wyjść na taras z zielenią 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.