Pusty portfel

Pożyczka – na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszą?

Jeśli przychodzi w naszym życiu moment, że jesteśmy zmuszeni zaciągnąć pożyczkę, warto się do tego dobrze przygotować. Na rynku istnieje wiele instytucji, które bardzo chętnie pożyczą nam gotówkę i prześcigają się w różnych promocjach, żeby zwrócić naszą uwagę. Jednak nie podejmujmy decyzji pochopnie, bo możemy na tym sporo stracić. Jak wybrać najlepszą pożyczkę? W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę!

Research

Przed wzięciem pożyczki, dobrze jest zrobić research w Internecie i zapoznać się z aktualnymi wskazówkami, promocjami i opiniami. Istotnych porad, jak wybrać najlepszą pożyczkę, można poszukać na stronach zaufanych instytucji, np. https://www.bancovo.pl/baza-wiedzy/najlepsze-pozyczki-przez-internet-jak-wybrac/. Zawsze warto zapoznać się z ofertami kilku firm pożyczkowych i porównać warunki. Z tego względu bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wnioskowanie na platformie pożyczkowej, takiej jak np. Bancovo, która agreguje oferty różnych instytucji. Procedury można dopełnić w jednym miejscu – zawnioskować, porównać prawdziwe oferty i wybrać najlepszą dla nas opcję.

Koszty pożyczki

Zawsze zwracaj uwagę na całkowity koszt pożyczki, żeby wiedzieć ile ostatecznie będzie kosztowała Cię pożyczka. Na koszty składa się kilka elementów m.in.:

  • prowizja;
  • odsetki;
  • ubezpieczenie;
  • inne wymagane przez pożyczkodawcę opłaty.

Każdy pożyczkodawca ma obowiązek podawać RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Wysokość raty i okres spłaty

Zawsze analizuj, czy wysokość miesięcznej raty jest dla Ciebie optymalna. Zbyt wysoka rata może za bardzo obciążać budżet domowy, co może obniżyć znacząco komfort życia lub sprawić, że będziesz miał problemy z terminowym spłacaniem zobowiązania. W takim przypadku warto postarać się o dłuższy okres spłaty. Należy poszukać złotego środka między wysokością raty a długością okresu spłaty.

Wybór właściwej oferty

Pozostałe kwestie są już sprawą indywidualną – „najlepsza pożyczka” może znaczyć dla każdego co innego. Wybierz ofertę, która jest dopasowana najlepiej do Twoich potrzeb. Zależy Ci na czasie i rozglądasz się za szybką pożyczką bez wychodzenia z domu? Szukasz pożyczki z minimum formalności, bez zaświadczeń? A może zależy Ci na elastyczności spłaty? Na rynku jest bardzo dużo różnych opcji, dlatego na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz – należy się tylko do tego odpowiednio przygotować.

Post Author: Marcela Milosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.