Zestaw porcelany

Porcelana – ponadczasowa dekoracja w każdym domu

Porcelana to biała ceramika o bardzo wysokiej jakości, która została wynaleziona w Chinach w VII wieku i do dziś obecna jest chyba w każdym domu. Wszyscy używają w kuchni czegoś porcelanowego – filiżanek, talerzy, zestawów obiadowych czy półmisków.

Klasyczny zestaw porcelany dla każdego

Porcelana jest ponadczasowa, zawsze elegancka, sprawdza się podczas uroczystości rodzinnych i w sytuacjach służbowych, przez co chętnie wykorzystywana jest także w gastronomii. Hotele i restauracje wybierają porcelanową zastawę, bo zawsze pięknie wygląda i nadaje elegancji każdemu serwowanemu daniu. Cechuje ją wszechstronność – nawet komplety dziedziczone z pokolenia na pokolenia nadal są produkowane, przez co stale można zwiększać kolekcję, dokupić stłuczony talerzyk i dopasowywać kolejne elementy zastawy stołowej.

Klasyczna porcelana w nowoczesnym stylu

Porcelana współgra z nowoczesnością, dopasowuje się do współczesnych trendów, jest idealnym pomysłem na prezent ślubny, na parapetówkę lub z okazji Dnia Mamy. Eleganckie cukiernice
z ucieszą każdą panią domu, a porcelanowa zastawa i piękne patery będą idealnym dopełnieniem stołu wielkanocnego.

Na rynku dostępne są białe, kremowe, niedekorowane, z delikatnym złotym detalem lub bogato, kwieciście zdobione – taka różnorodność pozwala nam wybrać najlepszy zestaw porcelany dopasowany do wystroju naszego wnętrza.

Najpopularniejsi producenci polskiej porcelany

W Polsce jednym z najpopularniejszych producentów jest Ćmielów, Chodzież oraz Lubiana. Zakłady porcelany stołowej dopasowują się do współczesnego odbiorcy i proponują mu do wyboru kolekcje kwadratowych talerzy czy dzbanków i imbryczków do parzenia herbaty.

Coraz częściej spotkać można porcelanowe talerze do pizzy, maleńkie czarki i miseczki, które idealnie sprawdzają się jako naczynia na sosy. Tradycyjne modele nigdy nie wychodzą z mody, są trwałe i odporne na mycie w zmywarce lub podgrzewanie w kuchenkach mikrofalowych. Nieustannie przykładamy dużą wagę do wyglądu stołu, dlatego nawet jeśli sentymentalna filiżanka nam się ukruszy, możemy dokupić pojedyncze sztuki.

Trudno jest zdecydować się na jeden, najpiękniejszy zestaw porcelany. Dlatego zachęcamy do łączenia wyrobów porcelanowych, mieszania fasonów i dekoracji. Kto raz wypije aromatyczną kawę podaną w takiej filiżance, już nigdy nie wróci do picia kawy z kubka! Przekonajcie się sami!

Post Author: Marcela Milosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.