Gmail dla firm

Jak i gdzie założyć pocztę firmową?

Poczta firmowa powinna być skuteczna i niezawodna. Jej nazwa musi również wzbudzać zaufanie wśród klientów. Popularnym rozwiązaniem wybieranym przez firmy na całym świecie jest poczta firmowa Gmail. O czym należy wiedzieć, decydując się na korzystanie ze skrzynki Google? Jakie korzyści czekają na firmę?

Jakie warunki należy spełnić, aby założyć pocztę firmową Google?

Aby utworzyć firmowe konto e-mail w usłudze Google, konieczne jest spełnienie kilku warunków.

 • Należy mieć aktywne konto Gmail. Jego utworzenie zajmuje kilka minut.
 • Aktywowanie dodatkowych funkcji (np. dodanie kont użytkowników) skutkuje trwałym połączeniem konta Gmail oraz G Suite. Warto wiedzieć, że w takim przypadku anulowanie konta firmowego w przyszłości będzie wiązało się również z wyłączeniem pierwotnego konta Gmail.
 • Google umożliwia utworzenie adresu firmowego, w którym po znaku „@” umieszczona zostanie np. nazwa firmy. Konieczne jest jednak posiadanie własnej domeny lub jej wykupienie.
 • Głównym językiem konta Gmail musi pozostać język angielski.
 • Założenie konta firmowego G Suite jest niemożliwe, gdy obecne konto Gmail korzysta z kalendarza pomocniczego lub Witryny Google. Uniemożliwia to także aktywna funkcja przekazywania dostępu do konta Gmail.

Dlaczego warto wybrać Gmail dla firm?

Z roku na rok liczba użytkowników biznesowych Gmaila wzrasta. Nic dziwnego – pakiet G Suite ma naprawdę wiele do zaoferowania zarówno dla małych, jak i dużych firm. Dlaczego warto zdecydować się na Gmaila jako na pocztę firmową?

 • Niezawodność – skuteczność dostarczania e-maili w usłudze Google wynosi 99,9%. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że wszystkie wiadomości dotrą do niego, a te wysłane przez niego trafią do adresatów.
 • Mnogość zintegrowanych narzędzi – mowa tu zarówno o dodatkach do Gmaila, jak i całym pakiecie G Suite. Wszystkie aplikacje opracowane przez Google usprawniają pracę, zwiększając wydajność zespołu.
 • Bezproblemowa dostępność – Gmail dla firm umożliwia korzystanie wszędzie i o każdej porze. Skrzynka działa na każdym urządzeniu, które ma dostęp do Internetu. Dodatkowo istnieje również możliwość pracy w trybie offline.
 • Intuicyjna wyszukiwarka – Gmail został wyposażony w intuicyjną wyszukiwarkę z zaawansowanymi filtrami. Ponadto wszystkie wiadomości można oznaczać etykietami, co pomaga w zapanowaniu nad chaosem w e-mailach.
 • Wbudowany filtr antyspamowy – Google opracowało skuteczny filtr antyspamowy, który filtruje niechciane wiadomości. Dzięki temu do skrzynki pocztowej trafiają wyłącznie te wiadomości, które powinny.
 • Budowanie zaufania klientów i kontrahentów – Gmail dla firm umożliwia zbudowanie profesjonalnego wizerunku własnej marki. To sprzyja zdobyciu zaufania klientów i kontrahentów.

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości, czy poczta Gmail to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy, możesz skorzystać z okresu próbnego we Fly On The Cloud. Umożliwia on bezpłatne korzystanie z funkcjonalności pakietu G Suite (w tym skrzynki Gmail) przez 30 dni. Rejestracji na testy możesz dokonać tutaj https://flyonthecloud.com/pl/g-suite

Post Author: Marcela Milosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.