Doktor w gabinecie

Dobry psychoterapeuta we Wrocławiu

Wrocław to bardzo duże miasto. Musimy jednak wiedzieć, że właśnie w takich miastach, paradoksalnie jesteśmy w stanie znaleźć najlepsze gabinety psychoterapeutyczne. Dobry psychoterapeuta we Wrocławiu musi być jednak wybrany we właściwy sposób. Na co zatem koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o znalezienie najlepszego gabinetu psychoterapii we Wrocławiu? Odpowiedź znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Dobry psychoterapeuta we Wrocławiu

To, na co koniecznie powinniśmy zwracać uwagę, jeśli chodzi o wybór najlepszego gabinetu psychoterapii we Wrocławiu, to przede wszystkim doświadczenie, jakim odznacza się psychoterapeuta. Bardzo ważne jest to, abyśmy mieli pewność, że wybrany przez nas psychoterapeuta ma doświadczenie w leczeniu problemu, z którym się do niego udajemy. Jeśli zatem zależy nam na psychoterapii depresji – szukajmy gabinetów, które taką właśnie psychoterapię mają w swojej ofercie. Jeśli jednak znacznie bardziej istotne jest dla nas to, aby psychoterapeuta specjalizował się w terapii grupowej – to także jest możliwe do osiągnięcia. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli szukamy psychoterapii grupowej, np. jeśli chodzi o radzenie sobie z depresją, dobrze jest najpierw dokładnie zapoznać się z ofertą, którą w tym aspekcie ma przygotowaną dany gabinet.

Zaufanie to podstawa

To, co także jest bardzo ważne, jeśli chodzi o wybór najlepszego gabinetu psychoterapii we Wrocławiu, to kwestia związana ze zbudowaniem zaufania na linii pacjent – terapeuta. Bez tego, z całą pewnością nie można mówić o chociażby minimalnym sukcesie związanym z prowadzeniem terapii. Mówienie o problemach, szczególnie obcym osobom, jest pomocne. Jeśli jednak w żaden sposób nie czujemy, że możemy takiej osobie zaufać, psychoterapia  nie przyniesie nam pożądanych rezultatów. Dlatego też, tak ważne jest to, aby gabinet psychoterapii wybierać w sposób odpowiedzialny i bardzo dokładny. Nie należy się także z tym spieszyć. Sprawdźmy dokładnie, jaką opinią cieszy się wybrany przez nas gabinet psychoterapii. Porozmawiajmy o naszym wyborze ze znajomymi – z pewnością będą oni w stanie nam coś ciekawego doradzić.

 Nie bój się szukać pomocy

Wiele osób ma obawy przed szukaniem pomocy u psychoterapeuty czy psychologa. Ciągle jeszcze pokutuje przekonanie, że należy sobie samodzielnie radzić ze swoimi problemami. Tymczasem jest to przekonanie zupełnie błędne – pomoc psychoterapeuty w wielu przypadkach może pomóc nam poradzić sobie z problemami różnego rodzaju. Szukanie pomocy nie jest oznaką słabości – jest sygnałem, że chcemy w swoim życiu zmienić coś na lepsze. Wybór dobrego psychoterapeuty jest podstawą sukcesu. Jeżeli po pierwszym spotkaniu stwierdzisz, że nie czujesz się komfortowo w towarzystwie konkretnej osoby, wówczas warto szukać dalej. Dobry kontakt pomiędzy pacjentem a psychoterapeutą jest podstawą do nawiązania relacji.Dobry psychoterapeuta nie da ci rad, jak poradzić sobie z konkretnym problemem, lecz pomoże ci w znalezieniu rozwiązania. Musisz jednak wiedzieć, że w trakcie psychoterapii musisz się otworzyć przed drugim człowiekiem – nie zawsze jest to łatwe, jednak poprawa swojego samopoczucia psychicznego jest warta wysiłku.

Artykuł powstał we współpracy z psychoterapeutą Donatą Kurpas.

 

Post Author: Marcela Milosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.